Colegiul Agroindustrial Grinăuți Colegiul Agroindustrial
"Gheorghe Răducan" din Grinăuți
+373 271 71 522 Telefon

Eu sunt influencer-ul vieții mele! Fac alegeri sănătoase!

03.12.2021
Colegiul Agroindustrial Grinăuți
      1. Ce deprinderi sănătoase de viață e bine să aibă un adolescent/ă?
     2. Care sunt cele mai comune comportamente de risc în rîndul tinerilor?
     3. Ce soluții au la îndemână fetele și băieții?
O piesă pentru tineri interpretată de Kapushon răspunde la aceste întrebări și îndeamnă tinerii să se informeze, să se protejeze, să-și dezvolte abilitățile interpersonale pentru a se integra mai ușor în câmpul muncii.
Videoclipul este spotul de imagine al campaniei de promovare a deprinderilor sănătoase de viață în rândul elevilor din învățământul profesional tehnic desfășurată de #UNFPA Moldova, cu suportul financiar al Austrian Development Agency, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării din Republica Moldova.