Colegiu Agroindustrial Grinăuți Colegiul Agroindustrial Grinauți
+373 271 71 522 Telefon

Trening de formare continuă pentru adulți

04.06.2021
Colegiu Agroindustrial Grinăuți

În perioada 02-03.06.2021 în incinta IP Colegiul Agroindustrial ,,Gheorghe Răducan” din s. Grinăuți, în cadrul proiectului Uniunii Europene DevRAM,  a fost desfășurat Treningul de formare continuă cu tema: ,,Instruire privind elaborarea instrumentelor necesare activității secției de frormare continuă în Colegiu,” condus de formatorul dl Coceaș Sergiu.Pe parcursul a două zile administrația Colegiului, colectivul profesoral, metodistul, contabilii, secretarul au fost instruiți pentru a elabora documentele  cu privire la formarea continuă a adulților, care are menirea de a reglementa și a dezvolta cadrul normativ privind educația adulților în context european, dezvoltarea mecanismelor de finanțare și facilitarea dezvoltării programelor de formare continuă a adulților pentru  sporirea atractivității instituției și a doritorilor de a-și forma competențe profesionale, digitale, antreprenoriale, lingvistice solicitate de piața muncii.