Colegiul Agroindustrial Grinăuți Colegiul Agroindustrial
din Grinăuți
067366008 Telefon

 La data de 17 mai Republica Moldova marchează Ziua Mondială a Telecomunicațiilor și Societății Informaționale.
 Cu ocazia acestei zile remarcabile dna Inga Pascari a desfășurat o activitate educațională cu scopul de a sublinia importanța utilizării internetului și a celorlalte tehnologii de informare și comunicare în domeniile economice și sociale. Misiunea acestei activități a fost de a contribui la creșterea gradului de conștientizare a posibilităților pe care le poate aduce utilizarea internetului și a altor tehnologii de informare și comunicare.
 Elevii au accentuat importanța globală a posibilităților tehnologiilor informaționale și a comunicațiilor, au conștientizat beneficiile pe care le pot aduce societății.